Północny minimalizm, czyli jak styl skandynawski zagościł w naszych domach
Ostatnio razem z Wami zgłębialiśmy temat bogatego w zdobienia stylu glamour. Dziś mamy inną propozycję, ale równie ciekawą. W dodatku styl ten, choć pochodzi z zimnej Północy, od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem Polaków. Skandynawski minimalizm, bo o nim mowa, zyskał rzesze miłośników na całym świecie. Postaramy się wyjawić Wam tajemnicę jego niesłabnącej popularności.
Uniwersalizm, który nigdy nie wyjdzie z mody
Niektórzy wieszczyli mu rychły koniec. Styl skandynawski wpisał się jednak w gusta Europejczyków, jak i mieszkańców innych destynacji. Do jego głównych zalet zaliczyć można ponadczasową i nieskomplikowaną estetykę. Wszechobecna biel, naturalne tworzywa to ukłon w stronę przyrody, z której warto czerpać. Precyzja wykonania, funkcjonalność oraz piękny wygląd sprawiają, że meble tworzone w duchu skandynawskim są przekazywane z pokolenia na pokolenie. To inwestycja na lata. Skandynawski design ma także inny niezaprzeczalny atut. Królująca biel na ścianach i meblach ma na celu rozświetlenie pomieszczenia. Styl ten jest więc idealny zarówno do małych jak i wielkich M.
Elegancka surowość
Kiedy żyjący w XIX i XX w. szwedzki malarz Carl Larsson po raz pierwszy pokazał światu swój dom, tworząc słynną akwarelę, nawet nie przypuszczał, że czyniąc ten krok, stanie się prekursorem skandynawskiego designu. Od tego momentu dla Skandynawów nie liczyła się żadna inna barwa oprócz bieli i szarości. Obie bowiem pięknie korespondują z naturalnymi tworzywami, np. drewnianą podłogą. Mieszkańcy Północy wzory stosują jedynie w dodatkach. Jeśli chcesz przenieść ich estetykę do swojego wnętrza, kieruj się przygotowanymi przez nas wskazówkami.
Styl skandynawski pasuje do każdego wnętrza. Nie jest krótkotrwałą modą, a rozwiązaniem na lata.
fotel Ramsey marki Actona Company
stolik kawowy Seaford marki Actona Company
fotel Muno marki Marbet Style
stół Montego marki Signal